Něco o barvách

08.05.2009 19:13
Podle doktora Maxe Luschera, mají barvy hluboce zakořeněný psychologický význam. K objasnění tohoto významu je třeba vrátit se do časů, kdy lidé ještě žili v divočině. jasně žlutou barvou = denní světlo - znamená nový den, jasný začátek tmavě modrá nebo černá - noci, která je dobou odpočinku a časem k obnovení sil v bezpečí úkrytu, ale také s sebou přináší strach z neznámého zelená - je příslibem potravy a léčivých vlastností rostlin červená - zejména nahnědlý odstín této barvy, představuje barvu krve a je tudíž spojována s agresí. Ve viditelné části elektromagnetického spektra vnímáme barvu červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou, inkoustově modrou a fialovou. ( spektrum jako tkové se skládá z elektromagnetických vln včetně rentgenových a také z infračerveného a ultrafialového záření, které však okem nevidíme ) Vlny, které vyvolávají vjem červené barvy, měří 700 nanometrů. Vlny, které vyvolávají vjem fialové, měří 400 nm. Říká se, že červené vlny jsou "dlouhé" a fialové...
08.05.2009 19:27
ČERVENÉ - pozitivně ovlivňuje naše pohybové ústrojí, srdce, plíce, svaly, hojení ran, nemzes, vypadávání vlasů. ŽLUTÉ ( až oranžové ) - podporuje zažívací ústrojí, aktivuje žaludek a střeva, ledviny, játra, lezinu, povzbuzuje nervy MODRÉ - blahodárně působí na genitální oblast a na nervy, léčí nespavost, poruchy vaječníků a varlat, záněty, bolesti, kornatění tepen, únavu, pubertální potíže a impotenci. ZELENÉ - pomáhá při kataru průdušek, zánětech kloubů, černém kašli, dně a duševních poruchách.   "Světelnou sprchu" v příslušné barvě, aby měla účinnost, je dobré si dávat 15 - 20 minut denně.

Červené obrázky

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

http://slunecnyzivot.cz/2013/06/oblicej-jako-zrcadlo-nasich-organu/

( kdo si chce svépomocí určit, co mu je a jak si od toho pomoci :-) mrkněte sem )

http://odchazime.cz/

( kdo viděl film Matrix, tak ví, jak pár lidí umí vytvořit umělý svět a systém pro celý svět. Žijeme v podobném a hledáme cesty ven... )

http://dokumentarni.tv/

( velmi zajímavé filmy volně ke stažení )

http://www.zdravotnicke-potreby.com/

( kdybyste potřebovali pomoci s handicapem.. )

 

 

Anketa

Věříte, že psychika ovlivňuje tělesné projevy i v podobě nemocí?

Věřím (7 203)
Něvěřím (199)

Celkový počet hlasů: 7757

Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.

 

Kdo bloudil, může ostatním o to lépe ukázat cestu.
Christoph Lehmann

 

Oranžové obrázky

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Zelené obrázky

Fialové obrázky

Bílé obrázky

1 | 2 | 3 >>

Žluté obrázky

1 | 2 | 3 >>

Modré obrázky

Kontakt

Michaela