Enzymy jsou všeumělci

14.05.2009 21:54

Bylo prokázáno, že enzymy jsou mnohostrannými všeumělci. Obzvláště mohou být vysoce účinným pomocníkem při zvyšování imunitní obrany, dále při léčení různých nemocí - od otoku po sportovních úrazech nebo po trhání zubů, přes zánět mandlí nebo měchýře, až po sklerózu multiplex či dokonce v prevenci rakoviny a vzniku metastázy při nádorovém onemocnění.

Široké možnosti enzymů lze snadno vysvětlit: enzymy působí přímo na imunitní systém - je-li oslaben, umějí ho posílit a znovu vybudovat. Mohou dát také do pořádku porušenou imunitní rovnováhu. V organizmu se nalézají asi tři tisíce různých enzymů. Zúčastňují se například trávení ( trávicí enzymy ), štěpení bílkovin a polypeptidů za vzniku peptidů a aminokyselin ( proteolytické enzymy ) a mnoha dalších reakcí v těle.

Enzymy posilují makrofágy.

Jelikož makrofágy - všežrouti obranného systému - pilně odstraňují veškeré smetí a antigeny, nemají původci nemoci vůbec žádnou šanci, aby vážně poškodily tělo. Makrofágy se vyskytují všude ve tkáních a také v nejdůležitějších vstupních branách do těla - např. v dýchacích cestách nebo v plicní tkáni - a jednoduše vetřelce spolknou.

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

http://slunecnyzivot.cz/2013/06/oblicej-jako-zrcadlo-nasich-organu/

( kdo si chce svépomocí určit, co mu je a jak si od toho pomoci :-) mrkněte sem )

http://odchazime.cz/

( kdo viděl film Matrix, tak ví, jak pár lidí umí vytvořit umělý svět a systém pro celý svět. Žijeme v podobném a hledáme cesty ven... )

http://dokumentarni.tv/

( velmi zajímavé filmy volně ke stažení )

http://www.zdravotnicke-potreby.com/

( kdybyste potřebovali pomoci s handicapem.. )

 

 

Anketa

Věříte, že psychika ovlivňuje tělesné projevy i v podobě nemocí?

Věřím (6 929)
Něvěřím (123)

Celkový počet hlasů: 7280

Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.

 

Kdo bloudil, může ostatním o to lépe ukázat cestu.
Christoph Lehmann

 

Kontakt

Michaela