Vztah je záležitostí dvou

13.08.2010 21:14

Cesta Toltéků je cesta poznání a pochopení. Cesta takových změn, které vedou k trvalému posilování a osvobozování. K trvalé tiché vnitřní radosti ze života. Z každého činu, z každé minuty.

A vyléčit a narovnat lidské vztahy je záležitostí okamžitého rozhodnutí a přelomu v přístupu, ale také v dlouhodobém přeměňování všech praktických návyků a vazeb, které jste si již v minulosti stačili vytvořit. Je nesmírně důležité na dlouhou cestu vykročit – první krok je zlomovým okamžikem – ale pak je třeba ujít každý další z téměř nekonečné řady kroků a kroků. A při této cestě vás najednou začnou pobolívat nohy, sednete si vedle cesty a nebude se vám chtít dál, odbočíte na jinou cestu a když zjistíte, že jste příliš daleko, nebude se vám chtít vrátit se na začátek, uvědomíte si, že jste vykročili na správnou cestu, ale se špatným partnerem, …….

Na vztah je třeba dvou. A chvilku lze jen dávat a nedostávat, ale ne dlouho. Pokud chtějí oba dostávat, jste v doživotním souboji. Pokud najdete partnera, kterému je potěšením také dávat, jste v ráji.

A když je cesta špatná, nebo se změní partner, nebo se stane něco, co vám dobrou cestu znehodnotí, nebojte se a vraťte se na začátek. Tajemství života totiž není po jedné cestě dojít až do cíle, cíle je u všech cest stejný – vlastní smrt - ale JÍT PO SPRÁVNÉ CESTĚ – CESTĚ SRDCE. A cest srdce je nekonečné množství.

Autor: Jaroslav Polák

 

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

http://slunecnyzivot.cz/2013/06/oblicej-jako-zrcadlo-nasich-organu/

( kdo si chce svépomocí určit, co mu je a jak si od toho pomoci :-) mrkněte sem )

http://odchazime.cz/

( kdo viděl film Matrix, tak ví, jak pár lidí umí vytvořit umělý svět a systém pro celý svět. Žijeme v podobném a hledáme cesty ven... )

http://dokumentarni.tv/

( velmi zajímavé filmy volně ke stažení )

http://www.zdravotnicke-potreby.com/

( kdybyste potřebovali pomoci s handicapem.. )

 

 

Anketa

Věříte, že psychika ovlivňuje tělesné projevy i v podobě nemocí?

Věřím (7 171)
Něvěřím (191)

Celkový počet hlasů: 7705

Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.

 

Kdo bloudil, může ostatním o to lépe ukázat cestu.
Christoph Lehmann

 

Kontakt

Michaela